Piotr Wanger

" Pracuj nad sobą, rozwijaj się, podnoś kwalifikacje, a pieniądze same przyjdą. (...) Twoja praca musi mieć głębsze znaczenie."

Urodzony w 1979 roku i wychowany w Łomży. Studiował na Politechnice Białostockiej, gdzie w 2007 roku ukończył tamtejszy wydział Architektury i Urbanistyki, uzyskując tytuł magistra inżyniera architektury. 

 W latach 1999-2000 ukończył Ekonomiczno Informatyczne Studium Policealne N.O.T. w Łomży, uzyskując tytuł Operatora Komputera

Od 1994 do 1999 roku uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży

Uzyskał również tytuł Grafika Warsztatowego

W toku pracy zawodowej pozyskał bogate doświadczenie, które zaowocowało założeniem własnego biura architektury. Przez 10 lat, od 2009, prowadził w rodzinnej Łomży pracownię A3D Architekci, zajmując się między innymi:

 • rozwijaniem istniejących projektów renowacji budynków
 • projektowaniem otoczenia budynków
 • opracowywaniem założeń projektowych oraz prowadzeniem nadzoru nad procesem legislacji faz projektów
 • koordynacją prac przy projektach wielobranżowych i zarządzaniem projektami budowli
 • przygotowywaniem umów budowy

A także:

 •  podejmował decyzje dotyczące rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych
 • prowadził badania wykonalności projektu
 • przygotowywał analizy finansowe wykonania projektu
 • opracowywał założenia do projektów
 • zrealizował adaptacje projektów gotowych min. sklep Arhelan w Miastkowie
 • przeprowadził i nadzorował zmiany sposobu użytkowania budynków wraz z przebudową min. sklep Arhelan w Piątnicy

W swojej dotychczasowej pracy opracował wiele projektów budynków, w tym mieszkalnych, mieszkalno-usługowych, usługowo-handlowych, obiektów gastronomicznych, domów weselnych, obiektów magazynowych, garażowych oraz wiele innych mniejszych i większych, ale zawsze związanych architekturą. W pracy biegle wykorzystuje programy graficzne takie jak Archicad, Autocad, Adobe Photoshop, Corel Draw, czy Sketchup.

 

Obecnie również z chęcią doradza klientom w zakresie projektu (prawo budowlane i style architektoniczne), konsultuje tworzone projekty ze zleceniodawcą, przygotowuje analizy finansowe wykonania projektów i badania ich wykonalności.

Od 2018 roku jest również członkiem Towarzystw Biznesowych i Białostockiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Interesuje się sportem, między innymi łucznictwem i sportami motocyklowymi. Chętnie podróżuje za ocean i zwiedza wyspy Irlandzkie. Dużo czyta, szczególnie publikacje traktujące o rozwoju osobistym, prowadzeniu firmy, a także różne autobiografie.

Człowiek otwarty, z bogatą wyobraźnią i łatwością nawiązywania kontaktu, co niewątpliwie jest atutem w pracy architekta i sprawia, że współpraca z klientami układa się bardzo dobrze.

 

Swoje bogate doświadczenia zebrał w książce pt: „Architekt  na  swoim”, której fragmenty możecie Państwo przeczytać, klikając w TEN link

Słowo od architekta

" Najbardziej w pracy architekta cenię sobie możliwość pomocy oraz co najważniejsze możliwość spełnienia marzeń. 90% ludzi w naszym kraju marzy o własnym domu. Architekt jest tą osobą, która może pomóc to marzenie spełnić."